Paykasa Nedir?

PAYKASA BOZDURMA ONLİNE GÜVENLİ SATIŞ NOKTASI

Paykasa Nedir?

Paykasa Nedir ? Son derece büyük avantajlara sahip olan ön ödemeli sanal kartların başında gelmektedir. Peki, paykasa nedir? Alımı ve kullanımı kolay olmakla birlikte internet üzerinden yapılan alışverişlerde tercih edilen sanal kart türü, dünyada giderek yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bayilik hizmeti veren internet siteleri üzerinden alımı olmaktadır. Farklı tutarlara sahiptir istenilen miktarlarda seçilebildiği gibi, aynı anda birden fazla kartta alınabilmektedir. Bununla birlikte alım işlemlerinde kişisel bilgilerin yer aldığı formların doldurulması söz konusu olmadığı gibi, herhangi bir soru da sorulmamaktadır. Kartın içinde yer alan Euro cinsinden tutarın ödenmesiyle alım işlemi sona ermektedir. Kişisel olma özelliğine sahip olan kartın kullanımı ise tek bir pin kodu ile gerçekleşmektedir. Bundan dolayı site tarafından verilen pin kodunun önemi büyüktür. Yabancı kişiler ile paylaşılması tavsiye edilmediği gibi, internet ortamında bulunması da sakıncalıdır.

Tam anlamıyla paykasa nedir biraz daha açalım: Binlerce online hizmet sağlayan alışveriş sitelerinde kullanımı mümkün olan, birçok açıdan avantajlara sahiptir. İstenilen ürünün alınmasından sonra belirtilen ödeme seçeneklerinde sanal kartları işaretlenmektedir. Daha sonrasında belirtilen yere pin kodunun yazılması gereklidir. Kredi kartlarında olduğu gibi, işlem süre için beklenilmesine gerek yoktur. Pin kodunun yazılmasından saniyeler sonra işlem onay vermektedir. Aynı zamanda pratik ve kolay kullanıma sahip olmasından dolayı herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. İçinde bulunan bakiyenin kullanımı da istenilen şekilde olabilmektedir. Tek bir alışveriş işlemi için kullanılmakla birlikte farklı günlerde yapılan farklı alışverişler içinde uygundur. Kredi kartlarında olduğu gibi herhangi bir güvenlik zafiyetine sahip olmayan, herkes tarafından kullanıma uygun olmakla birlikte risk içermemektedir. Kötü niyetli kişiler tarafından takip edilebilmesi ya da işlemlere müdahale gibi durumlar imkân dahilinde değildir. Bununla birlikte kart içinde bakiyenin tamamen bitirilmesi durumlarında ise iptal işlemi gerçekleşmektedir. İptal işleminden sonra kullanımdan çıkmaktadır. Pin kodu da geçersiz sayılmaktadır.

Tek kullanımlık bir pin koduna sahip olunan sanal kart için bozdurma işlemleri de siteler üzerinden yapılabilmektedir. Bu işlemler neticesinde kart içinde bulunan bakiyenin nakit olarak çekilmesi sağlanmaktadır. Herhangi bir durumdan ötürü başvurulan bozdurma işlemi dakikalar içinde sonuçlanmaktadır. Kişiye ait olan banka hesabına kart içinde bakiye kur hesabımı yapıldıktan sonra aktarılmaktadır. Kart alımı ve kullanımı sırasında hiçbir ek ücret olmamasından dolayı oldukça makul fiyatlarda kullanılan kartlar, döviz kuruna göre fiyatlandırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WHATSAPP